مشاوره تحصیلی: بسیاری از دانش آموزان و خانواده های آن ها به دنبال این هستند که بدانند رشته ی مورد علاقه ی آن ها در کدام مدرسه یا هنرستان (دولتی عادی، غیر دولتی، شاهد و ...) وجود دارد. برای پاسخگویی به این نیاز بر اساس اطلاعات جمع آوری شده از همکاران محترم در آموزش و پرورش با استفاده از نرم افزاری که بر روی آدرس www.find1.eqiq.ir قرار گرفته است می توانید رشته های مورد نظر خود از نظر جنسیت، شاخه، ناحیه، نوع مدرسه و رشته جست و جو نمایید. این جست و جو می تواند به شکل های مختلف انجام شود؛ برای مثال می توانید بررسی کنید که رشته تصویر برداری در کدام هنرستان ها وجود دارد و شماره تلفن و آدرس آن ها کجاست و یا رشته ی انسانی برای دختر در کدام مدارس وجود دارد و شماره تلفن و آدرس آن ها کجاست.

یادآوری های مهم:

1- برای جست و جو باید همه فیلدها را پر کنید.

2- فیلتر های محدود کننده: جنسیت، شاخه، ناحیه، نوع مدرسه و رشته می باشد.

3- این اطلاعات فقط مربوط به سال تحصیلی 97-1396 می باشد و در صورت امکان به روز رسانی خواهد شد.

4- این سایت مسوولیتی در برابر اطلاعات منتشر شده ندارد و ممکن است شماره تلفن یا آدرس های ذکر شده یا ... نادرست باشد؛ تلاش ما این بوده است که دانش آموزان راحت تر بتوانند رشته ی مورد نظر خود را در مدارس و هنرستان ها پیدا کنند.

مشاوره تحصیلی: بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده در دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون سراسری (دفترچه شماره۲) پوستر جدول رشته های تحصیلی در پنج گروه آزمایشی (ریاضی - تجربی – انسانی - زبان - هنر) برای نصب در مدارس متوسطه اول و دوم طراحی و تنطیم شده است. در این پوستر نام رشته، مقطع تحصیلی، زیرگروه، ضریب درس ها در هر زیرگروه و ... نوشته شده و در رابطه با برخی مفاهیم و اصطلاحات آزمون سراسری توضیحاتی ارائه شده است.

این پوستر در ابعاد ۱۴۵سانتی متر(طول) و ۶۰ سانتی متر (عرض) طراحی شده و حجم آن حدود ۸ مگابایت می باشد.

لینک دریافت پوستر (برای چاپ) جدید (به روز شده) در آذر۹۸

 

مشاوره تحصیلی: پاورپوینت هدایت تحصیلی در دوره متوسطه ی اول (نهم) با توجه به تغییرات انجام گرفته در هدایت تحصیلی تقدیم همکاران محترم، اولیای گرامی و دانش آموزان عزیز می گردد. محتوای این پاورپوینت شامل : ملاک های انتخاب رشته، تیپ های شخصیتی، شاخه ها و رشته های تحصیلی، امتیازات مربوط به بررسی های مشاوره ای، رشته های مرتبط با شاخه ها و رشته های تحصیلی، و ... می باشد. (27 بهمن اه 1395)

دانلود پاورپوینت هدایت تحصیلی 

 پوستر

این پوستر در ابعاد 140 سانتی متر(طول) و 62 سانتی متر (عرض) طراحی شده و حجم آن حدود 34 مگابایت می باشد.

لینک دریافت پوستر (برای چاپ)

 

مشاوره تحصیلی : آشنایی با آیین نامه های آموزشی دوره های ابتدایی، متوسطه اول (راهنمایی) ، متوسطه دوم (اول تا سوم دبیرستان) و چهارم دبیرستان (پیش دانشگاهی) و هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه اول دبیرستان از جمله موضوعاتی است که در زمینه مشاوره ی تحصیلی اهمیت زیادی دارد. این دو مطلب به صورت پاور پوینت (فایل زیپ شده) تقدیم همکاران ارجمند و دانش آموزان عزیز می شود :

مشاوره تحصیلی : انسان در طول زندگی خویش همواره در حال انتخاب است. اما اهمّیّت همه ی انتخاب ها به یک اندازه نیست؛ برخی بسیار مهم و برخی کم اهمیت هستند! انتخاب های مهم در تعیین سرنوشت افراد تاثیر بسزایی دارند. یکی از انتخاب های مهم انتخاب رشته ی تحصیلی در دوره ی متوسطه است.

 

اهمیت انتخاب رشته بدان جهت است که انتخاب رشته در دوره ی متوسطه با انتخاب رشته در دانشگاه مرتبط می باشد و رشته ی دانشگاهی فرد را برای انتخاب شغل خاصی آماده می کند و شغل هر فردی نیز از جنبه های مختلف بر زندگی وی تاثیر زیادی دارد و در واقع «انتخاب رشته، انتخاب راه زندگی است».