مشاوره تحصیلی: در موفقیت تحصیلی عوامل مختلفی تاثیر گذاره؛ اما اگر بخوایم از یک عامل به عنوان ریشه و اساس موفقیت تحصیلی یاد کنیم به جرأت می تونیم بگیم : اساس موفقیت تحصیلی دانش آموزان را باید در هوش هیجانی (EQ) جست و جو کرد.
مشاوره تحصیلی: آینده ساختنی است و به جای پیش بینی و نگرانی در باره آینده باید آینده را ساخت.
مشاوره تحصیلی:همه افراد بخصوص کسانی که می خواهند در یک رقابت مهم شرکت کنند علاوه بر نیازهای جسمی به تقویت روحی خود نیز نیاز دارند. هر از مدتی باید گشت و غذای روح خود را جست وجو کرد.
مشاوره تحصیلی: تنبلی یکی از موضوعات شایع میان دانش آموزان است، در این ویدیو راهکارهای مقابله با تنبلی با استفاده از کتاب از حال بد به حال خوب (نوشته دیوید برنز ) توضیح داده شده است.

مشاوره تحصیلی: دانش آموزانی هستند که علیرغم داشتن لیاقت و شایستگی برای موفقیت در کنکور نمی توانند از توانایی های خود استفاده کنند، دلیل این موضوع تفکرات نادرستی است که آن ها در باره کنکور دارند. در این ویدیوی هفت دقیقه ای این تفکرات نادرست بررسی و پاسخ داده شده است.

 

مشاوره تحصیلی: مقدمه: برخی از دانش‌آموزان باوجود تلاش و کوششی که می‌کنند در آزمون‌های پیشرفت تحصیلیِ مدرسه و یا آزمون‌های موسسه‌های آموزشی نتیجه‌ی مطلوبی نمی‌گیرند. برای کسب نتایج بهتر و حل این مسئله «تکنیک درس الگو» می­ تواند به شما کمک شایانی کند. در این تکنیک یک درس به‌عنوان درس الگو انتخاب می‌شود تا دانش‌آموز طی یک فرآیند علمی، لذت موفقیت را احساس کند، اعتمادبه‌نفس بیشتری پیدا کند و درنهایت این الگو را به درس‌های دیگر تعمیم دهد و باعث کسب موفقیت‌های دیگر شود.

متن کامل را به صورت فایل pdf در اینجا دریافت نمایید.

چاپ شده در روزنامه طلوع 9آذر 1396 شماره 2115 صفحه6

مشاوره تحصیلی: دغدغه ی برخی از دانش آموزان به ویژه در مدارس خاص این است که «اوّل» باشند، در حالی که اوّل شدن همیشه و در همه ی موارد میسّر نیست! به هزار و یک دلیل ممکن است اوّل شدن در کلاس، مدرسه، شهر، استـان، کشـور یا ... اتفاق نیفتد. می توانید اوّل نباشید اما در ردیف بهترین ها و موفق ترین ها باشید، مانند مواردی که اغلب دانش آموزان یک کلاس در بهترین رشته ها و دانشگاهها پذیرفته شده اند؛ یعنی به جای اینکه یک نفر موفق باشد همه با هم موفق شده اند.

   اوّل بودن همیشه در درس و نمره و رتبه نیست! می توان در عرصه های مختلف زندگی اوّل بود و در کنار اوّل های دیگر نام خود را ثبت کرد. «دنیا به اندازه ای بزرگ است که هیچ کس جای کسی را تنگ نمی کند». بنابراین موفق  بودن لزوما به معنای این نیست که در بین تعداد زیادی «نفر اوّل» شد، همین که برای رسیدن به هدف خود تلاش جدی کنید انسان موفقی هستید.

تلاش برای اوّل  شدن خوب است، امّا به شرطی که:

مشاوره تحصیلی : تلاش برای موفقیت تحصیلی دانش آموزان بدون توجه به مسایل روحی و عاطفی آنان کاری ناقص و ناموفق خواهد بود؛ برخی از دانش آموزان به دلیل «عاشق پیشگی های نوجوانی» دچار افت تحصیلی و مشکلات روحی و روانی می شوند و حتی خانواده های خود را دچار مشکل می کنند. با توجه به اهمیت این موضوع مقاله ی زیر که توسط گروه خانواده و زندگي سايت تبيان (مريم عطاريان) تنظیم شده است تقدیم می شود :

مشاوره تحصیلی : در موفقیت تحصیلی عوامل مختلفی تاثیر گذار است؛ اما اگر بخواهیم از یک عامل به عنوان ریشه و اساس موفقیت تحصیلی یاد کنیم به جرأت می توان گفت : اساس موفقیت تحصیلی دانش آموزان را باید در هوش هیجانی (EQ) جست و جو کرد.

اما هوش هیجانی چیست؟ و چه ارتباطی با موفقیت تحصیلی دارد؟! از هوش هیجانی تعریف های مختلفی ارائه شده است اما در یک جمع بندی چنین آمده است که : «هوش هيجاني به معناي توانايي و مهارت شناخت هيجان‌هاي خود و ديگران، بروز هيجان‌ها، كنترل و مديريت آنها و در نهايت، برقراري ارتباط سالم و مناسب با خود و ديگران مي‌باشد.»[1]