مشاوره تحصیلی: ماندن در رقابت و ادامه دادن تا آخر یکی از عوامل مهم موفقیت است برای موفقیت باید تا آخر ادامه و تا آخر با تمام توان ایستاد.

مشاوره تحصیلی: بخش‌های مطالعه آزاد یا حذفیات منابع آزمون دوره های اول و دوم متوسطه نظری در شرایط قرمز کویید 19 برای سال تحصیلی 1399-1400 مجددا منتشر شد. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی؛ با توجه به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر برگزاری حضوری آزمون‌ های پایه‌ های نهم و دوازدهم و لزوم در نظر گرفتن بارم بندی و طراحی سوالات کلیه دروس این پایه ها؛ این سازمان با توجه به همه گیری ویروس کویید 19 و تاثیر آن بر نظام آموزشی کشور، راهنماهای برنامه درسی کویید19 در شرایط زرد و قرمز را برای سال تحصیلی 1399-1400 تولید

مشاوره تحصیلی: به استناد سایت مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی، سوالات امتحانات نهایی پایه دوازدهم بر اساس برنامه درسی و بارم بندی وضعیت قرمز در شرایط  همه گیری بیماری کرونا، طراحی می شوند. منبع: سایت مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی  وزارت آموزش و پرورش

 

دانش آموزان عزیز می توانند فایل برنامه درسی وضعیت قرمز را از لینک زیر و یا از سایت مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش دانلود کنند :

مشاوره تحصیلی: یکی از مهارت های مهم زندگی، مهارت تفکر انتقادی است. تفکر انتقادی، تفکری است که قضاوت صحیح را آسان می کند.برخلاف آنچه برخی می گویند که: *دیگران را قضاوت نکنیم، ما در برخی مواقع نا چار به قضاوت هستیم؛ قضاوت در انتخاب یک دوست، محل زندگی و ...

مشاوره تحصیلی: آدرس صفحه سایت در اینستاگرام:

 https://instagram.com/eqiq.ir?igshid=1wupp3aoulbia

مشاوره تحصیلی: ترمیم نمرات امتحانات نهایی برای برخی از دانش آموزان می تواند کمک کننده باشد، در صفحه اینستا گرام در لینک زیر بر اساس مصوبه نهصد و پانزدهمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش نحوه ترمیم و ارتقای نمره دروس امتحان نهایی برای فارغ التحصیلان دوره متوسطه توضیح داده شده است.
ترمیم نمرات نهایی برای دانش آموزانی است که از سال 1384 به بعد فارغ التحصیل شده اند؛ بنابراین دانش آموز سال جاری در صورتی که در خرداد فارغ التحصیل شود می تواند در امتحانات شهریور همین سال یا دی ماه یا خرداد سال بعد برای ترمیم نمرات نهایی اقدام کند.

https://www.instagram.com/p/CBk94pmAVpQ/?igshid=iof8uyvbivjm

مشاوره تحصیلی: سواد رسانه ای (Media Literacy) "مجموعه‌ای از مهارت‌های قابل یادگیری است که به توانایی دسترسی، تجزیه و تحلیل و ایجاد انواع پیام‌های رسانه‌ای اشاره دارد."  

حجم پیام هایی که در فضای مجازی منتشر می شود و اهداف پیدا و پنهان تهیه کنندگان آن ها، ضرورت سواد رسانه ای را به خوبی آشکار می کند؛سواد رسانه ای در کنار تفکر انتقادی به ما کمک می کند تا نه تنها به راحتی در دام اخبار و مطالب غیر واقعی نیفتیم بلکه آگاهانه بتوانیم محتوای درست از نادرست را تشخیص دهیم.

مشاوره تحصیلی: عید سعید نوروز و نو شدن طبیعت را به همه‌ی همکاران گرامی، دانش آموزان عزیز و کاربران گران‌قدر تبریک عرض نموده سالی سرشار از خیر و خوبی برای همگی آرزومندم. 

جهان است شادان به پندار نیک / ز پندار نیک است گفتار نیک

چو پندار و گفتار تو نیک شد / نیاید ز تو غیر کردار نیک

هرروزتان نوروز؛ نوروزتان پیروز

 

مشاوره تحصیلی: در بهمن‌ماه 1396 از سوی مسئولان آموزش‌وپرورش اعلام شد که: «بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش‌وپرورش آزمون‌های ورودی مدارس نمونه دولتی و استعدادهای درخشان در پایه هفتم حذف خواهد شد و برای‌ سال آینده پایه هفتم در این مدارس نداریم»[1]

در اتخاذ چنین تصمیمی استدلال مسئولان آموزش‌وپرورش این بود که: آزمون‌های ورودی «باعث استرس‌زایی و دوری کودکان از نشاط و شادابی می‌شود ... و از این‌رو اثرات بسیار مخربی بر روح و روان این کودکان» دارد درحالی‌که «در سند تحول بنیادین، دوره ابتدایی به‌عنوان دوره اساسی و دارای اولویت مطرح‌شده است که باید دانش‌آموزان در این دوره تربیت شوند و فرصت و مجالی فراهم گردد تا جریان تعلیم و تربیت احیا شود.» علاوه براین آزمون‌های ورودی باعث «سودجویی» مراکز و افرادی می‌شد

⏪مشاوره تحصیلی: پاورپوینت هدایت تحصیلی در دوره متوسطه ی اول (نهم) با توجه به تغییرات انجام گرفته در هدایت تحصیلی تقدیم همکاران محترم، اولیای گرامی و دانش آموزان عزیز می گردد. محتوای این پاورپوینت شامل:

?ملاک های انتخاب رشته

?تیپ های شخصیتی

?شاخه ها و رشته های تحصیلی

?امتیازات مربوط به بررسی های مشاوره ای

? رشته های مرتبط با شاخه ها و رشته های تحصیلی، و ... می باشد.

 ?لینک دریافت پاورپوینت هدایت تحصیلی در دوره متوسطه ی اول (نهم) - بهمن 1396

 http://eqiq.ir/images/social/hadayattahsli96s1.ppsx

مشاوره تحصیلی: پاور پوینت های همایش آسیب های اجتماعی با موضوع «تاب آوری». این همایش در روز شنبه 18 دی ماه 1395 با سخنرانی آقای دکتر رابرت فرنام در محل سالن غدیر آموزش و پرورش ناحیه 1 شیراز و با حضور مشاوران، مربیان تربیت بدنی، مراقبین بهداشت، معاونان و مربیان پرورشی برگزار گردید.

 

دانلود پاورپوینت 1

دانلود پاورپوینت 2

دانلود پاورپوینت 3

 

مشاوره تحصیلی: معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان از امکان ارتقای نمره نهایی سال سوم متوسطه فارغ التحصیلان خرداد سال 84 به بعد خبر داد. به گزارش خبرنگار پانا از سیستان و بلوچستان ، ناصر زورقی با اعلام این خبر گفت:بر اساس رای 915جلسه شورای عالی آموزش و پرورش ،به فارغ التحصیلان خرداد 84و بعد از آن اجازه داده شده است برای ترمیم نمرات ماخوذه در دروس نهایی سال سوم متوسطه ی خود به صورت داوطلب آزاد و صرفا در مدارس بزرگسالان برای هر منطقه آموزشی ثبت نام ودر یکی از نوبت های خرداد،شهریورو یا دی ماه مجددا برای کسب نمره بالاتر در درس یا دروس مورد نظر امتحان دهند.

مشاوره تحصیلی: روز شنبه 5 دی‌ماه 1394 به همت اداره کل بهزیستی استان فارس، همایشی با عنوان «شبکه‌های اجتماعی مجازی، فرصت‌ها و تهدیدها» در شیراز برگزار شد. در این مراسم مسئولان و کارشناسان بهزیستی استان و کشور، دکتر موسوی، مدیرکل بهزیستی استان فارس،

مشاوره تحصیلی : برنامه امتحانات نهایی سال سوم متوسطه سالی واحدی (روزانه)  و پیش دانشگاهی سالی واحدی (روزانه) و نیم سالی واحدی  بزرگسالان و داوطلبان آزاد در سال تحصیلی 94-1393 در سایت مرکز سنجش آموزش و پرورش اعلام شد. 

    دانلود برنامه با لینک مستقیم از سایت مرکز سنجش آموزش و پرورش

 

مشاوره تحصیلی : اضطراب يکي از شايعترين حالات روحي است که تقريباً در همه ي انسانها در طول زندگي و به درجات مختلف بروز مي کند. اضطراب امتحان نيز معمولاً با نزديک شدن امتحانات در فرد نمايان مي شود. وجود اندکي اضطراب در انسان هم طبيعي و هم لازم است، ولي اگر از حد بگذرد براي او مشکل ساز خواهد بود، بطوريکه با داشتن اطلاعات و مهارت قادر نخواهد بود امتياز لازم را کسب کند.

مشاور ه تحصیلی : مقاله ی «تحلیل محتوای کتاب تاریخ معاصر ایران  در دوره ی متوسطه از بعد تفکر انتقادی» در فصلنامه علمی – پژوهشی «رهیافتی نو در مدیریت آموزشی» سال دوم شماره 4 زمستان 90ص195 تا ص212 چاپ شده است.