مشاوره تحصیلی: با استعانت از الطاف بیکران خداوندی پس از چندین ماه تلاش، سامانۀ «برنامه ریزی آنلاین باور» برای تنظیم برنامۀ هفتگی طراحی و راه اندازی شد. برنامه ریزی آنلاینِ باور یک برنامه تحت وب می باشد که به طور اختصاصی برای استفادۀ دانش آموزان کنکوریِ نظام جدید (انسانی،تجربی و ریاضی) طراحی شد ه است؛ در این برنامه دانش آموز بر اساس «درس معلم»، برنامۀ «آزمون های آزمایشی» یا برنامۀ شخصی، برنامۀ هفتگیِ خود را تنظیم و روزانه اجرا می کند.

این برنامه در نوع خود جدید و منحصر به فرد است و هدف آن کمک به مشاوران و دانش آموزان کنکوری برای برنامه ریزی هفتگی است. در این سامانه هر فرد پس از عضویت دارایِ یک صفحۀ اختصاصی می شود که می تواند متناسب با نیازها وتوانایی های خود برنامه ریزی کند؛ برنامه های تنظیم شده ذخیره می شود و بر اساس تاریخ و ساعت، بایگانی و قابل چاپ است.


قابلیت های برنامه:

1- پس از نوشتن وقت مفید هر روز، برنامه جمع وقت مفید روزهای هفته را محاسبه و براساس گروه آزمایشی و زیرگروهی که انتخاب کرده اید ساعت مطالعۀ هر درس را پیشنهاد می دهد اما شما می توانید بر اساس توانایی و نیاز خودتان این ساعت ها را کم و زیاد کنید.

2- تمام فصل ها و زیر فصل های هر درس در هر سه پایه (دهم، یادزهم و دوازدهم) قابل مشاهده و انتخاب است. در این قسمت می توانید پایه، فصل و مبحث مورد نظر خود را برای مطالعه انتخاب نمایید.

3- بر اساس تکالیف و توانایی های خودتان می توانید زمان مورد نیاز برای خواندنِ مبحثی که انتخاب کرده اید مشخص نمایید؛ بر اساس تفاوت های فردی زمان مورد نیاز برای خواندن هر مبحث در دانش آموزان مختلف متفاوت است.

4- برنامه به صورت هوشمند ساعت های شما را کنترل می کند: برای مثال وقتی که شما برای خواندن یک مبحث دو ساعت در نظر می گیرید، دو ساعت از وقت شما در آن روز کم می شود، در قسمت دیگر نشان می دهد که دو ساعت به این درس اختصاص داده اید و در کنار جمع ساعت هفته دو ساعت اضاف می شود.

5- پس از تنظیم برنامه می توانید برنامه ای را که تنظیم کرده اید ذخیره نمایید (قبل از ذخیره می توانید موضوعات و زمان برنامه را ویرایش کنید) برنامۀ ذخیره شده بر اساس تاریخ و ساعت در یک صفحه جداگانه بایگانی می شود، قابل چاپ است و یا می توانید آن را به صورت pdf ذخیره نمایید.

6- این برنامه از انعطاف زیادی برخوردار است و ضمن هوشمندی در کنترل ساعت ها هر فرد در نوشتن برنامۀ خود کاملا آزاد است و حتی می تواند توضیحاتی را در برنامه بنویسد.

امید است که در ادامۀ راه مشاوران، دبیران و دانش آموزان عزیز با ارائه نظرات و پیشنهاد های ارزنده خود روز به روز بر غنای این سامانه افزوده تا خدمات بهتری از این سامانه دریافت شود.

در پایان وظیفه خود می دانم که از طراح سامانه (مهندس مسعود عسکری)، مشاوران، دبیران و همۀ کسانی که به هر نحو در تهیۀ محتوا و راه اندازی این برنامه زحمت کشیدند تشکر و قدردانی نمایم.

توصیه می شود قبل از استفاده از برنامه، حتما ویدیو یا راهنمای سامانه را ببینید؛ لینک راهنما:
ویدیوی آموزش تصویری

http://pln.eqiq.ir/help.pdf

لینک ورود به سامانه برنامه ریزی آنلاین باور:
http://pln.eqiq.ir

برای عملکرد بهتر برنامه از مرورگر موزیلا استفاده نمایید.

 رزاق خواجه زاده – مشاور تحصیلی 

10مهر 1398

You have no rights to post comments