مشاوره تحصیلی: یکی از مشکلات دانش آموزان در ازمون های چهار گزینه ای و کنکور داشتن غلط زیاد می باشددر این ویدیو تاثیر غلط زیاد در کنکور توضیح داده شده است.
مشاوره تحصیلی: اطلاعات کنکوری بخصوص در مورد ارزش درس ها در کنکور به شما در برنامه ریزی بهتر و تصمیمات واقعی تر کمک می کند.
مشاوره تحصیلی: تاثیر مثبت و قطعی به چه معناست؟ سوابق تحصیلی چه زمانی تاثیر خواهد داشت؟ چرا برای برخی از رتبه ها، سوابق تحصیلی، حتی با معدل کتبی نهایی بالای نوزده هم تاثیر مثبت ندارد؟! سوابق تحصیلی مثبت باشد یا قطعی؟! پاسخ به این سوالات و نکات دیگر را در این ویدیو ببینید. لینک متن خبر در خبرگزرای مهر: mehrnews.com/xTbKh
مشاوره تحصیلی: یکی از سوالاتی که همواره داوطلبان آزمون های سراسری می پرسند این است که وقتی بین دو گزینه شک می کنیم بزنیم یا نزنیم، در این ویدیو به این سوال مهم پاسح داده شده است.
مشاوره تحصیلی: برخی از دانش‌آموزان باوجود کوششی که می‌کنند در آزمون‌های مدرسه یا آزمایشی نتیجه‌ مطلوبی نمی‌گیرند. برای کسب نتایج بهتر «تکنیک درس الگو» می­ تواند به شما کمک کند. در این تکنیک یک درس به‌عنوان درس الگو انتخاب می‌شود تا دانش‌آموز لذت موفقیت را احساس کندو درنهایت این الگو را به درس‌های دیگر تعمیم دهد .
مشاوره تحصیلی: در این ویدیو نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1400 همراه با نکات لازم در باره نحوه محاسبه نمره کل ارائه شده است. همچنین چند نمونه کارنامه داوطلبان رشته تجربی، انسانی و ریاضی که سوابق تحصیلی شان تاثیر مثبت داشته است ملاحظه می کنید.

مشاوره تحصیلی: ارزش یک سؤال در کنکور در درس های مختلف چقدر است؟ تاثیر یک پاسخ غلط در درس های مختلف به چه اندازه است؟ در این ویدیو ارزش یک سوال در آزمون های 20،25،30،35،45،50 و 55 سوالی توضیح داده شداست. همچنین نحوه محاسبه نمره خام یا همان درصد توضیح داده ایم.

مشاوره تحصیلی: امتحانات نهایی از ابعاد مختلف برای دانش آموزان اهمیت دارد، اما آنچه معمولا مورد بحث می باشد میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور است. در یک ویدیوی 12 دقیقه ای با بررسی بیش از سه هزار کارنامه پذیرفته شدگان آزمون سراسری (استان فارس) نشان داده شده که سوابق تحصیلی چگونه در کنکور تاثیر دارد.

دانلود ویدیو از سامانه آزمون سراسری فارس

جدید: اهمیت امتحانات نهایی، تاثیر سوابق تحصیلی و اولویت های برنامه ریزی در روزهای امتحانات نهایی (پخش شده از شبکه استانی فارس 15خرداد1399)

مشاوره تحصیلی: ضمن آرزوی سلامتی و آرامش برای شما دانش آموزان عزیز، با توجه به اهمیت فرصت باقیمانده تا کنکور1399 در این نوشته اولویت‌بندی  مطالعۀ درس‌ها به ویژه برای ماه های اسفند و فروردین حضورتان تقدیم می‌شود:

1- درس‌هایی که ضعیف هستید و یا اصلاً نخوانده‌اید:

دانش آموزان کنکوری هنوز فرصت دارند درس‌های ضعیف یا مباحث خوانده‌نشده را مطالعه کنند. دراین‌باره دو نکته اهمیت دارد:

◀مشاوره تحصیلی: اگر در آزمون سراسری 98 در هر یک از درس ها فقط به یک سوال پاسخ می دادید از چند نفر و چند درصدِ داوطلبان جلوتر می افتادید؟
❌ البته این موضوع بدان معنا نیست که اگر به دوسوال پاسخ می دادید به همین نسبت، تعداد و درصد افرایش پیدا می کرد! چون در هر محدوده (زیر صفر، 10 تا20% و ...) تعداد افراد متفاوت است

?در واقع یادآوری این مسئله به جهت آن است که داوطلبان آزمون سراسری هیچ درسی را به طور مطلق رها نکنند.

? گروه آزمایشی علوم تجربی:

 مشاوره تحصیلی: با استعانت از الطاف بیکران خداوندی پس از چندین ماه تلاش، سامانۀ «برنامه ریزی آنلاین باور» برای تنظیم برنامۀ هفتگی طراحی و راه اندازی شد. برنامه ریزی آنلاینِ باور یک برنامه تحت وب می باشد که به طور اختصاصی برای استفادۀ دانش آموزان کنکوریِ نظام جدید (انسانی،تجربی و ریاضی) طراحی شد ه است؛ در این برنامه دانش آموز بر اساس «درس معلم»، برنامۀ «آزمون های آزمایشی» یا برنامۀ شخصی، برنامۀ هفتگیِ خود را تنظیم و روزانه اجرا می کند.

این برنامه در نوع خود جدید و منحصر به فرد است و هدف آن کمک به مشاوران و دانش آموزان کنکوری برای برنامه ریزی هفتگی است. در این سامانه هر فرد پس از عضویت دارایِ یک صفحۀ اختصاصی می شود که می تواند متناسب با نیازها وتوانایی های خود برنامه ریزی کند؛ برنامه های تنظیم شده ذخیره می شود و بر اساس تاریخ و ساعت، بایگانی و قابل چاپ است.


قابلیت های برنامه:

1- پس از نوشتن وقت مفید هر روز، برنامه جمع وقت مفید روزهای هفته را محاسبه و براساس گروه آزمایشی و زیرگروهی که انتخاب کرده اید ساعت مطالعۀ هر درس را پیشنهاد می دهد اما شما می توانید بر اساس توانایی و نیاز خودتان این ساعت ها را کم و زیاد کنید.

2- تمام فصل ها و زیر فصل های هر درس در هر سه پایه (دهم، یادزهم و دوازدهم) قابل مشاهده و انتخاب است. در این قسمت می توانید پایه، فصل و مبحث مورد نظر خود را برای مطالعه انتخاب نمایید.

3- بر اساس تکالیف و توانایی های خودتان می توانید زمان مورد نیاز برای خواندنِ مبحثی که انتخاب کرده اید مشخص نمایید؛ بر اساس تفاوت های فردی زمان مورد نیاز برای خواندن هر مبحث در دانش آموزان مختلف متفاوت است.

4- برنامه به صورت هوشمند ساعت های شما را کنترل می کند: برای مثال وقتی که شما برای خواندن یک مبحث دو ساعت در نظر می گیرید، دو ساعت از وقت شما در آن روز کم می شود، در قسمت دیگر نشان می دهد که دو ساعت به این درس اختصاص داده اید و در کنار جمع ساعت هفته دو ساعت اضاف می شود.

5- پس از تنظیم برنامه می توانید برنامه ای را که تنظیم کرده اید ذخیره نمایید (قبل از ذخیره می توانید موضوعات و زمان برنامه را ویرایش کنید) برنامۀ ذخیره شده بر اساس تاریخ و ساعت در یک صفحه جداگانه بایگانی می شود، قابل چاپ است و یا می توانید آن را به صورت pdf ذخیره نمایید.

6- این برنامه از انعطاف زیادی برخوردار است و ضمن هوشمندی در کنترل ساعت ها هر فرد در نوشتن برنامۀ خود کاملا آزاد است و حتی می تواند توضیحاتی را در برنامه بنویسد.

امید است که در ادامۀ راه مشاوران، دبیران و دانش آموزان عزیز با ارائه نظرات و پیشنهاد های ارزنده خود روز به روز بر غنای این سامانه افزوده تا خدمات بهتری از این سامانه دریافت شود.

در پایان وظیفه خود می دانم که از طراح سامانه (مهندس مسعود عسکری)، مشاوران، دبیران و همۀ کسانی که به هر نحو در تهیۀ محتوا و راه اندازی این برنامه زحمت کشیدند تشکر و قدردانی نمایم.

توصیه می شود قبل از استفاده از برنامه، حتما ویدیو یا راهنمای سامانه را ببینید؛ لینک راهنما:
ویدیوی آموزش تصویری

http://pln.eqiq.ir/help.pdf

لینک ورود به سامانه برنامه ریزی آنلاین باور:
http://pln.eqiq.ir

برای عملکرد بهتر برنامه از مرورگر موزیلا استفاده نمایید.

 رزاق خواجه زاده – مشاور تحصیلی 

10مهر 1398

مشاوره تحصیلی:اداره کل آموزش‌وپرورش استان فارس در راستای ایجاد آمادگی نسبی در دانش آموزان برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی «سامانه آزمون سراسری فارس» راه‌اندازی نموده تا مشاوران، معلمان و دانش آموزان بتوانند اطلاعات موردنیاز خود را از این سامانه دریافت نمایند.

مطالب این سایت در چند بخش به شرح زیر دسته‌بندی‌ شده است:

? *توصیه های پایانی برای شرکت در آزمون سراسری1398*
 
◀مشاوره تحصیلی:  به نام آرامش‌دهنده قلب‌ها. کم کم به روز برگزاری آزمون سراسری نزدیک می‌شویم و مهم‌ترین چیزی که یک داوطلب به آن نیاز دارد این است: *آرامش، آرامش، آرامش.*
 
✅ *الف) برای آرامش:*
 
? *تقویت تفکرات درست در برابر تفکرات نادرست:* به هراندازه که خوانده‌اید به خودتان اعتماد کنید و از خود انتظار مثبت و منطقی داشته باشید. از پیش گویی منفی، ذهن خوانی منفی، فاجعه سازی، قضاوت عجولانه و ... بپرهیزید.

مشاوره تحصیلی: تفکر «همه‌یاهیچ » ازجمله خطاهای شناختی است که می‌تواند یک داوطلب کنکور را دچار مشکل کند؛ تفکرات و خطاهایی مانند اینکه:

چون همه درس‌ها را تمام نکرده‌ام موفق نمی‌شوم! شواهد زیادی وجود دارد که این تفکر را نقض می‌کند و نادرستی آن را نشان می‌دهد؛ کافی است به کارنامه‌های داوطلبان سال‌های گذشته مراجعه کنیم.

اگر فلان درصد را در درس زیست یا ریاضی یا علوم و فنون نزنم موفق نمی‌شوم! کارنامه داوطلبان سال 1396 می‌دهد داوطلبانی بوده‌اند که در درس زیست و یا ریاضی (رشته ریاضی) 20% زده‌اند ولی رتبه زیر هزار کشوری کسب

مشاوره تحصیلی: آگاهی از فرمول و نحوه محاسبه نمره تراز یکی از موارد موردنیاز مشاوران، معلمان و دانش آموزان کنکوری می‌باشد و مانع از برداشت‌های نادرست راجع به تأثیر درس‌ها می‌شود.

 تراز چیست؟

تراز عددی است که جایگاه واقعی یک فرد در بین شرکت‌کنندگان در آزمون یک درس نشان می‌دهد.

زیر مجموعه ها