مشاوره تحصیلی: برخی مشاوران در فضای مجازی تحت عناوینی مانند «واقعیت های مخفی از کنکور» اطلاعات نادرستی به داوطلبان کنکور می دهند که این اطلاعات باعث تصمیم گیری های غلط در برنامه ریزیِ داوطلبان می شود!
مشاوره تحصیلی:بسیاری از دانش آموزانی که رشته تجربی را انتخاب کرده اند هدفشان پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی است بنایراین لازم است که این عزیزان از ظرفیت رشته های فوق آگاهی داشته باشند و واقع بینانه هدف گذاری کنند.

مشاوره تحصیلی: ◀️با توجه به اعلام اسامی معرفی شدگان مؤسسات داراي شرايط خاص برای مصاحبه، معاینه و گزینش، مشاهده می شود که برخی از رتبه های خوب که کدرشته های موسسات دارای شرایط خاص را در لیست 150 تاییِ انتخاب رشتۀ خود وارد کرده بودند در این مرحله برای مصاحبه معرفی نشدند.

 در این باره چند نکته خدمت شما عرض می کنم:

مشاوره تحصیلی: در این ویدیو توضیح داده شده که رتبه های زیر 3000 کشوری در کدام مدارس درس خوانده اند و چرا مافیای کنکور مدارس تیزهوشان را زیر ذره بین دارند؟!

مشاوره تحصیلی: پس از حدود یک هفته از برگزاری آزمون سراسری، سازمان سنجش با صدور اطلاعیه ای به اعتراض های معترضانِ آزمون سراسری 1400 پاسخ داد. در این نوشته ضمن اشاره به قسمت هایی از متن اطلاعیه، پاسخی کوتاه به برخی توضیحات سازمان سنجش داده می شود:

مشاوره تحصیلی: سوالات دوباره بازنگری می‌شود/ در صورت وجود اشتباه، سوال حذف می‌شود/ موادِ کنکور از سوی آموزش و پرورش ارائه شده بود.سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در واکنش به حواشی پیش آمده نسبت به دشواری سوالات کنکور گفت:

هر مشکلی که در پرسش‌ها وجود داشته و حق با داوطلب باشد،‌ بررسی و در نهایت آن پرسش از کلید سوالات اصلاح خواهد شد. «فاطمه زرین‌آمیزی» سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در واکنش به دشواری سوالات کنکور ریاضی ۱۴۰۰ و طراحی برخی سوالات که خارج از کتب درسی بوده‌اند، گفت:

مشاوره تحصیلی: آخرین مرحله برای موفقیت یک داوطلب در کنکور این است که بتواند هم از نظر زمانی و هم از نظر روانی جلسه را مدیریت کند؛ در این ویدیو به این موضوع پرداخته شده است.
مشاوره تحصیلی: یکی از مشکلات دانش آموزان در ازمون های چهار گزینه ای و کنکور داشتن غلط زیاد می باشددر این ویدیو تاثیر غلط زیاد در کنکور توضیح داده شده است.
مشاوره تحصیلی: اطلاعات کنکوری بخصوص در مورد ارزش درس ها در کنکور به شما در برنامه ریزی بهتر و تصمیمات واقعی تر کمک می کند.
مشاوره تحصیلی: تاثیر مثبت و قطعی به چه معناست؟ سوابق تحصیلی چه زمانی تاثیر خواهد داشت؟ چرا برای برخی از رتبه ها، سوابق تحصیلی، حتی با معدل کتبی نهایی بالای نوزده هم تاثیر مثبت ندارد؟! سوابق تحصیلی مثبت باشد یا قطعی؟! پاسخ به این سوالات و نکات دیگر را در این ویدیو ببینید. لینک متن خبر در خبرگزرای مهر: mehrnews.com/xTbKh
مشاوره تحصیلی: یکی از سوالاتی که همواره داوطلبان آزمون های سراسری می پرسند این است که وقتی بین دو گزینه شک می کنیم بزنیم یا نزنیم، در این ویدیو به این سوال مهم پاسح داده شده است.
مشاوره تحصیلی: برخی از دانش‌آموزان باوجود کوششی که می‌کنند در آزمون‌های مدرسه یا آزمایشی نتیجه‌ مطلوبی نمی‌گیرند. برای کسب نتایج بهتر «تکنیک درس الگو» می­ تواند به شما کمک کند. در این تکنیک یک درس به‌عنوان درس الگو انتخاب می‌شود تا دانش‌آموز لذت موفقیت را احساس کندو درنهایت این الگو را به درس‌های دیگر تعمیم دهد .
مشاوره تحصیلی: در این ویدیو نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1400 همراه با نکات لازم در باره نحوه محاسبه نمره کل ارائه شده است. همچنین چند نمونه کارنامه داوطلبان رشته تجربی، انسانی و ریاضی که سوابق تحصیلی شان تاثیر مثبت داشته است ملاحظه می کنید.

مشاوره تحصیلی: ارزش یک سؤال در کنکور در درس های مختلف چقدر است؟ تاثیر یک پاسخ غلط در درس های مختلف به چه اندازه است؟ در این ویدیو ارزش یک سوال در آزمون های 20،25،30،35،45،50 و 55 سوالی توضیح داده شداست. همچنین نحوه محاسبه نمره خام یا همان درصد توضیح داده ایم.

مشاوره تحصیلی: امتحانات نهایی از ابعاد مختلف برای دانش آموزان اهمیت دارد، اما آنچه معمولا مورد بحث می باشد میزان و نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور است. در یک ویدیوی 12 دقیقه ای با بررسی بیش از سه هزار کارنامه پذیرفته شدگان آزمون سراسری (استان فارس) نشان داده شده که سوابق تحصیلی چگونه در کنکور تاثیر دارد.

دانلود ویدیو از سامانه آزمون سراسری فارس

جدید: اهمیت امتحانات نهایی، تاثیر سوابق تحصیلی و اولویت های برنامه ریزی در روزهای امتحانات نهایی (پخش شده از شبکه استانی فارس 15خرداد1399)

زیر مجموعه ها