مشاوره تحصیلی : 1) براساس مصوبات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، از سال تحصيلي 941393 آن دسته از دانشگاه ها و دانشكده هاي علوم پزشكي كه فاقد پرديس خودگردان  مي باشند، مجاز هستند طبق ضوابط مصوب شوراي گسترش دانشگاه هاي علوم پزشكي، دانشجوي مازاد ظرفيت پذيرش نمايند.

2) پذيرش دانشجوي مازاد مشروط به پرداخت هزينه تحصيل و خدمات رفاهي توسط پذيرفته شدگان بر اساس تعرفه تعيين شده توسط معاونت آموزشي وزارت بهداشت و تصويب هيأت امناي دانشگاه ها و دانشكده هاي علوم پزشكي مربوطه مي باشد.

3) محل تشكيل كلاس پذيرفته شدگان مازاد ظرفيت در اختيار دانشگاه مي باشد .

4) نقل و انتقال و مهماني پذيرفته شدگان مازاد ظرفيت ميان دانشگاه هايي كه داراي ظرفيت مازاد مي باشد، مشروط به موافقت مبدأ و مقصد و با رعايت ساير ضوابط آيي ننامه انتقال بلامانع است .

5) ساير شرايط و ضوابط عمومي و اختصاصي پذيرش دانشجوي مازاد همانند پذيرش دانشجو در پرديس هاي خودگردان مي باشد. 6) داوطلبان مي توانند براي كسب اطلاعات بيشتر به پايگاه هاي اينترنتي دانشگاه هاي مذكور مراجعه نمايند.

منبع : دفترچه شماره دو گروه آزمایشی علوم تجربی 1394 ص 139

جدول میزان شهریه پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد دانشگاههای علوم پزشکی

دیدگاه‌ها   

#40 هادی 1394-05-31 18:09
سلام.میشه کسی کنکور نده اما حاضر باشه برای تحصیل تو رشته دندانپزشکی پول خوبی بده امکانش هست توی این ظرفیت های ازاد پذبرفته بشه؟

پاسخ مشاور : خیر
#39 سارا 1394-05-30 19:22
ببخشیدیادم رفت بگم من منطقه یک هستم شیراز
#38 سارا 1394-05-30 19:19
البته من منطقه یک هستم
#37 سارا 1394-05-30 19:17
باعرض سلام وخسته نباشیدممنون میشم جوابموبدین من رتبه ی زیرگروه یکم شده 4704ورتبه کل درسهمیه ام شده4893 وترازم شده8593میخواستم ببینم پزشکی یادندان پزشکی یاداروسازی بین الملل هرجایی ویامازادقبول میشم؟؟؟خیلی نگرانم شبانه روزکارم شده گریه همه ی شهرهاوحتی شهرستانهاروهم بین الملل هاشوومازادروزدم ممنون میشم جواب بدین

پاسخ مشاور : ممکنه
#36 علی 1394-05-29 18:11
با سلام ایا میشه از پردیس داروسازی به پردیس پزشکی یا دندانپزشکی در ابتدای ثبت نام دانشگاه تغییر رشته داد؟

مشاور تحصیلی : تغییر رشته بر اساس ضوابط تغییر رشته در دانشگاههاست که معمولا چند واحد باید گذرانده باشید
#35 سیدامیرعلی نورالهی 1394-05-23 11:51
عرض سلام وخسته نباشید دارم.بنده درتاریخ مهرماه1392در رشته مهندسی عمران دانشگاه آزاد بدون کنکور ثبتنام نموده ام ودرهمان تاریخ معافیت تحصیلی خود را ازسازمان نظام وظیفه گرفته ام و مجددأ درتاریخ بهمن ماه92درتکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد باآزمون رشته پرستاری قبول شده ام و دراین تاریخ از رشته عمران انصراف داده ام و مجددأ معافیت تحصیلی برای اینجانب صادر شده است و دررشته پرستاری دانشگاه آزاد ثبتنام نموده ام.اکنون باگذراندن 3ترم تحصیلی مجددأ درکنکور94شرکت کرده ام و موفق به کسب رتبه291درمنطقه3 شده ام.انتخاب رشته کردم و پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهرخود را در اولین اولویت قرار داده ام.
سوال بنده این است که آیا درصورت قبولی بنده در رشته پزشکی و انصراف از پرستاری دانشگاه آزاد، آیا مجددأ برای بنده گواهی معافیت تحصیلی صادرمی شود و با پذیرش بنده موافقت می گردد یا خیر؟
لطفأ راهنمایی کنید
متشکرم

پاسخ مشاور: به حوزه نظام وظیفه و معاونت آموزشی دانشگاه ازاد مراجعه نمایید.
#34 سرگردان 1394-05-22 10:25
سلام...من باید برم مصاحبه شاهد برا ظرفیت مازاد
اگر قبول شم رشته های دیگه سراسری رو نمیتونم برم و آیا در اومدن اسمم در ظرفیت مازادش یعنی رشته های قبلیشو قبول نشدم

پاسخ مشاور : رشته های قبلی شما بررسی می شود. رشته های بعدی هم در صورت عدم پذیرش در شاهد بررسی می شود.
#33 narsisoos 1394-05-20 19:08
تا چه درتبه ایی در سهمه ی ایثارگران میشه وارد دارو بینل الملل شد؟

پاسخ : نمی دانم !!! مشاوران شاهد اطلاعات دقیقی دارند.
#32 سحر 1394-05-20 11:16
کمن منطقه بهش3هستم
#31 سحر 1394-05-20 11:14
سلام ممنون از مطلب خوبتون لطفا جواب بدین خیلی استرس دارم
با رتبه کل 6229 تراز کل 8018و تراز زیر گروه یک7764 پزشکی مازاد یا پردیس هر شهری که شد رو میتونم بیارم؟همه رو زدم
لطفا جواب بدین ممنونم

پاسخ مشاور : احتمال دارد ولی کم. توکل به خدا

You have no rights to post comments